دیدار حجت الاسلام نواب با رئیس دانشگاه کوت عراق
مارس 6, 2022
ابوریحان بیرونی افتخار جهان اسلام
آوریل 3, 2022
Show all

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب کشتار شیعیان پاکستان را محکوم کرد

این فاجعه خونبار که محصول جهالت و جنایت داعشیانِ کوردل و گمراه است، نشان داد که جهان اسلام همچنان گرفتار این غده چرکین است.

در پی حادثه تروریستی در یکی از مساجد شیعیان پاکستان و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از نمازگزاران جمعه،رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این جنایت تروریستی، این سوگ بزرگ را به مردم شریف پاکستان و به همه مسلمانان و شیعیان جهان تسلیت گفت.
متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن نواب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

شهادت شمار زیادی از نمازگزاران جمعه در یکی از مساجد شیعیان در شهر پیشاور پاکستان، دل های مسلمانان و همه آزادیخواهان را جریحه دار کرد. این فاجعه خونبار که محصول جهالت و جنایت داعشیانِ کوردل و گمراه است، نشان داد که جهان اسلام همچنان گرفتار این غده چرکین است و مادامی که از راه تعليم و تربیت، ریشه ی این جهل مقدس مآبانه خشکانده نشود، همواره باید نگران برآمدن این درختِ بدبار و جهل بنیاد باشیم.
اینجانب ضمن تعزیت این سوگ بزرگ به مردم شریف پاکستان و به همه مسلمانان و شیعیان جهان،برای بازماندگان این فاجعه، صبر و اجر فراوان را آرزو کرده، امیدوارم دولت و نهادهای مذهبی پاکستان به مسئولیت تاریخیِ خود در مجازات عاملان و زدودن ریشه‌های  این جنایت و جلوگیری از تکرار آن، عمل نمایند.

سید ابوالحسن نواب
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب